22 stycznia 2017 roku Koncert Kolęd i Pastorałek

22 stycznia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego miłośnicy dobrej muzyki mogli wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

70 artystów wystąpiło przed 700-osobową publicznością, która oklaskiwała profesjonalizm wykonawców.

Świetnie przygotowany program przez kierownika artystycznego pana Mirosława Racewicza ani na chwilę nie pozwolił oderwać oczu (i uszu) od tego, co działo się przed ołtarzem. Bogactwo strojów, w jakich występowali artyści, ich zaangażowanie wykonywany repertuar, świetny akompaniament orkiestry symfonicznej oraz wymarzona na tego typu koncert przestrzeń przepięknej świątyni sprawiły, że odbiorca mógł oderwać się od szarej rzeczywistości. Wykonanie nie odbiegało poziomem od granego przez zespół koncertu w Teatrze Wielkim (w dniu następnym).Profesjonalizm w każdym calu!

Dziękujemy bardzo Panu Adamowi Martinowi, dyrektorowi RZAWP za umożliwienie podziwiania artystów w tak pięknym widowisku. Podziękowania kierujemy w imieniu dyrekcji OPS i (szczególnie) tej części publiczności, która z prozaicznych (ekonomicznych)przyczyn nie może pozwolić sobie na wyjście do teatru, czy filharmonii. Po licznej frekwencji i pełnych zachwytu komentarzach, docierających do nas po koncercie, widać zapotrzebowanie na tego typu projekty.

Jeszcze raz na wszystkie dni nowego roku wykonawcom życzymy sukcesów, a publiczności wielu równie pięknych koncertów!

 IMG 0005  M   IMG 0027  M