Kampania społeczna OCM "Skrzydła życia"

Ogólnopolskie Centrum Społeczne, które seniorom naszego ośrodka dało się poznać w roli św. Mikołaja, przygotowało we wrześniu ciekawy produkt skierowany do seniorów.

Jest to akcja społeczna pt. "Skrzydła życia" skierowana głównie do osób starszych żyjących samotnie. To oni narażeni są najbardziej na brak odpowiednio szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pomocne mogą się w takiej chwili okazać "Skrzydła Życia".

Są to czerwone koperty, które należy wypełnić wg. zawartych wskazówek i umieścić na widocznym miejscu. Stanowią one pierwsze źródło informacji o pacjencie, które mogą okazać się bezcenne w momencie, gdy liczy się każda sekunda.

Spot reklamowy promujący akcję został nagrany przy udziale naszych podopiecznych.

Pierwsza pula wydrukowanych kopert została przekazana seniorom ze środowiska OPS Praga-Północ. Każdy, kto czuje potrzebę posiadania takiej koperty (osoby chore i samotne), może odebrać ją w naszych jednostkach: OPS Filia nr I ul. Groszkowskiego 5, OPS Filia nr II ul. Brechta 15, Klub Złotego Wieku ul. Jagiellońska 56b, Dom Dziennego Pobytu ul. Brzeska 4 Jest to akcja bardzo przydatna społecznie, dobrze, że ma charakter ogólnopolski.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod adresem :

OCM24.PL- https://ocm24.pl/konferencja-rozpoczynajaca-kampanie-skrzydla-zycia/