Warszawskie Dni Seniora 2019 - OPS Praga-Północ

Za nami kolejne, intensywnie przeżyte, Warszawskie Dni Seniora.

Wszystkie nasze planowe zajęcia miały wówczas charakter otwarty. Odwiedzali nas seniorzy z całej Warszawy.

Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się kwiaty z papieru, broszki z aksamitnej wstążki, czy prezentacja multimedialna z wyprawy do tropików naszego podopiecznego pana Janusza Pasieki, na którą przyjechali aż z Ochoty seniorzy z DPS-u "Chemik".

Największym hitem okazało się jednak spotkanie z ciekawym człowiekiem. W czwartek gościem cyklicznych spotkań był aktor i prezenter, który elektryzuje całą Polskę słynnym pytaniem: "Czy to jest twoja ostateczna odpowiedź?" Tym razem prowadzący "Milionerów" sam był pod obstrzałem pytań seniorów.

Spotkanie z panem Hubertem Urbańskim przebiegało w przemiłej atmosferze i trwałoby pewnie dłużej, gdyby nie czas, który nieubłaganie kazał nam pędzić na piknik na Placu Hallera, gdzie oprócz występów zespołu Cała Praga Śpiewa i dzieci z pobliskiej szkoły, czekał na wszystkich grill i zabawa taneczna.

Ostatnim wydarzeniem tygodnia była gimnastyka umysłu - zajęcia w trakcie których wypróbowaliśmy ofiarowaną seniorom przez pana Urbańskiego grę "Milionerzy".

Na pikniku w Ogrodzie Saskim, kończącym obchody Warszawskich Dni Seniora, nasz Ośrodek również zaznaczył swoją obecność.

Poniżej krótki reportaż fotograficzny z powyższych wydarzeń.

20190926 134340 M   DSCN1967  M