Nowa płyta zespołu Cała Praga Śpiewa Wreszcie jest!!!

Długo oczekiwany produkt finalny warsztatów muzycznych, które miały miejsce w Klubie Złotego Wieku i Domu Dziennego Pobytu w okresie ostatniego 1,5 roku.

Płyta zawiera nowe, nieznane wcześniej utwory, napisane i skomponowane specjalnie dla naszych seniorów. Przyjemna w odsłuchu, dostarcza miłych przeżyć, żyje klimatem praskich ulic.

Promocja płyty miała miejsce 28 września podczas Pikniku na Placu Hallera. Obecnie seniorzy promują ją na swoich otwartych występach i w mediach.

Gratulujemy Seniorom i czekamy na trzecią płytę!

Więcej informacji: Promocja zespołu Witaj Warszawo (25 minuta)

http://warszawa.tvp.pl/34425381/17102017

Kampania społeczna OCM "Skrzydła życia"

Ogólnopolskie Centrum Społeczne, które seniorom naszego ośrodka dało się poznać w roli św. Mikołaja, przygotowało we wrześniu ciekawy produkt skierowany do seniorów.

Jest to akcja społeczna pt. "Skrzydła życia" skierowana głównie do osób starszych żyjących samotnie. To oni narażeni są najbardziej na brak odpowiednio szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pomocne mogą się w takiej chwili okazać "Skrzydła Życia".

Są to czerwone koperty, które należy wypełnić wg. zawartych wskazówek i umieścić na widocznym miejscu. Stanowią one pierwsze źródło informacji o pacjencie, które mogą okazać się bezcenne w momencie, gdy liczy się każda sekunda.

Spot reklamowy promujący akcję został nagrany przy udziale naszych podopiecznych.

Pierwsza pula wydrukowanych kopert została przekazana seniorom ze środowiska OPS Praga-Północ. Każdy, kto czuje potrzebę posiadania takiej koperty (osoby chore i samotne), może odebrać ją w naszych jednostkach: OPS Filia nr I ul. Groszkowskiego 5, OPS Filia nr II ul. Brechta 15, Klub Złotego Wieku ul. Jagiellońska 56b, Dom Dziennego Pobytu ul. Brzeska 4 Jest to akcja bardzo przydatna społecznie, dobrze, że ma charakter ogólnopolski.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod adresem :

OCM24.PL- https://ocm24.pl/konferencja-rozpoczynajaca-kampanie-skrzydla-zycia/

Jesienny Piknik na Placu Hallera 2017

28 września, w czasie trwających w naszym mieście Warszawskich Dni Seniora, odbył się Trzeci Jesienny Piknik Na Placu Hallera zorganizowany przez pracowników naszego ośrodka.

Przy pięknej, słonecznej aurze seniorzy mogli usłyszeć najnowszy repertuar zespołu Cała Praga Śpiewa, zobaczyć popisy aktorskie młodzieży z teatru Meandry, potańczyć przy dźwiękach muzyki.

Na wyczerpanych zabawą czekał treściwy poczęstunek w postaci grochówki i bigosu przygotowanego przez pracowników Domu Dziennego Pobytu.

Na pikniku miała miejsce premiera nowej płyty zespołu Cała Praga Śpiewa. Znalazły się na niej utwory opracowane w trakcie warsztatów muzycznych prowadzonych w naszych placówkach w ostatnim roku.

W imprezie uczestniczyło około 200 osób. Sądząc, po docierających do nas podziękowaniach ze strony publiczności, imprezę można uważać za udaną.

Wszystkim aktywnie uczestniczącym widzom i artystom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

DSC05492  M     DSCN1492  M

DSCN1529  M     DSCN1558  M

OGŁOSZENIE Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ

OGŁOSZENIE

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki zaprasza mieszkańców
do udziału w konsultacjach społecznych przeprowadzonych na wniosek Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

w sprawie zmiany statutu Dzielnicy Praga-Północ polegającej na odłączeniu od Dzielnicy Praga-Północ terenu o powierzchni ok. 11 ha i przyłączeniu go do Dzielnicy Targówek.

Na czym polega zmiana granicy dzielnic?

Teren ten ma powierzchnię ponad 11 ha i stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym „Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych”. Znajduje się obecnie na terenie Dzielnicy Pragi-Północ. Teren nie jest zamieszkany. W planach są inwestycje mieszkaniowe.

Procedurę zmiany granicy dzielnic zainicjowała Rada Dzielnicy Targówek. Pozytywną opinię w sprawie zmiany granic wydali: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy oraz Główny Urząd Statystyczny (obie opinie znajdują się poniżej). Rada Dzielnicy Praga-Północ wyraziła natomiast sprzeciw odnośnie projektowanej zmiany granic. Ostateczna decyzja odnośnie zmiany granic należy do Rady m.st. Warszawy.

Konsultacje trwają od 21 września do 31 grudnia 2017 r.

Jeśli mieszkasz na Pradze Północ, to możesz zgłaszać uwagi, opinie i wnioski:

• drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

• pocztą na adres: Wydział Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, ul. Kłopotowskiego 15, 03-708 Warszawa, z dopiskiem Konsultacje – „zmiana granic”;

• osobiście: Wydział Obsługi Mieszkańców (Informacja) w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, ul. Kłopotowskiego 15, w godzinach: wtorek-piątek 8:00-16:00, poniedziałek: 8:00-18:00;

• w trakcie otwartych spotkań z mieszkańcami: 02.10.2017r. Urząd Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15, 16.10.2017r. ZS nr 14 przy ul. Szanajcy 5, 06.11.2017r. ZS nr 40 przy ul. Objazdowej 3, 04.12.2017r. SP nr 50 przy ul. Jagiellońskiej 7.

• w mobilnych punktach konsultacyjnych na terenie dzielnicy oraz w trakcie wydarzeń dzielnicowych.

• poprzez udział panelach obywatelskich

Jakie są podstawy prawne zmiany granic?

Granice dzielnicy określa statut dzielnicy (1). Rada Miasta zmienia granice dzielnic w drodze uchwały (2). Projekt statutu przed uchwaleniem przez Radę Miasta przekazuje się do zaopiniowania Radzie Dzielnicy, która przed wyrażeniem opinii przeprowadza konsultacje z mieszkańcami dzielnicy (3).

(1) art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 15 marca 2002 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy

(2) § 43a ust. 1 Statutu m.st. Warszawy

(3) § 68 ust. 3 pkt 1 i 3 statutów dzielnic

Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.